HISTORIA HOTELU SEEBLICK

BALTIC
RESIDENCE MIĘDZYZDROJE

Wybudowany w 1870 roku jako luksusowy Hotel Seeblick (z niem. spojrzenie na morze). Kiedyś wizytówka miasta Międzyzdroje zwany Perłą Bałtyku. Jest elementem historycznej zabudowy pensjonatowej promenady nadmorskiej. Wyróżnia się stylem i oryginalną formą architektoniczną. Do 1993 budynek działał jako Wojskowy Dom Wypoczynkowy Bałtyk.

HISTORIA
HOTELU SEEBLICK

Powstał z dwóch połączonych ze sobą budynków o różnej architekturze i konstrukcji. Na początku zbudowano część drewnianą usytuowaną w zachodniej części ul. Kopernika skomunikowana łącznikiem z murowanym budynkiem hotelowo – restauracyjnym (ul. Bohaterów Warszawy) z którego roztaczał się piękny widok na morze. Mimo zmian właścicieli oraz wielu prac budowlanych i modernizacyjnych obiekt działał nieprzerwanie. Osiągnięto nowoczesny standard wyposażenia, który pozwalał na przyjmowanie gości przez cały rok. Na parterze znajdowała się restauracja a na piętrze i poddaszu urządzono pokoje gościnne. „Bałtyk” przez wiele lat był centrum życia towarzyskiego miasta Międzyzdroje. Lata II wojny światowej zespół hotelowy przetrwał bez zniszczeń. Po jej zakończeniu budynek przejęło wojsko i w 1951 roku przekazało je w użytkowanie Okręgu Wojskowego Domów Wczasowych w Międzyzdrojach.

Dawny Hotel Bałtyk położony jest w reprezentatywnej części dzielnicy nadmorskiej w obrębie ulic: Bohaterów Warszawy, Rybackiej i Kopernika. Projekt wykonany z niebywałą starannością sprawi, że Perła architektoniczna Pomorza Zachodniego odzyska dawny blask.